Kursiyerler burada hem pastacılık eğitimi alıyor hem de katıldıkları kurs neticesindepastacılık sertifikası alıyor ve yaptıkları pastalarla ev ekonomilerine katkıda bulunuyorlar.
Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezinde verilen kurslar hakkında bilgiler aktaran Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Fikret Vurucu,"Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezimizde Kadın, Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğümüz bünyesinde Pasta Yapım ve Sunum Kursunu açtık. Bu kursumuz Yaşam Merkezimizde açılan ilk kurs değil daha önceden de faaliyette olan bir kurstu. Ancak 6 Şubat'ta yaşanan depremlerden dolayı kursumuz biraz sekteye uğramıştı.
Kursumuzda kadınlarımızın verdikleri emekler takdire şayan, hem yöresel yemekler hem de pastacılık anlamında ciddi emekler sarf ediliyor. Bu konuda kursiyerlerimizin her birine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı olarak kadınlarımıza destek olmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çiğdem Tozkoparan Kadın Kültür ve Spor Merkezi'mizde kursiyerlerimizin hazır giyim ve spor gibi başka alanlarda da hizmet aldığını görüyoruz. Bu anlamda bizlerden desteklerini esirgemeyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'a çok teşekkür ediyoruz" dedi.
Pastacılık Kursu Hocası Emine Özcan, "Pastacılık kursumuz 6 Şubat'ta yaşanan depremler öncesinde de vardı. Depremden belli bir süre sonra kursumuzu açtık. Kadınlarımıza destek olmak bir nebzede olsa depremin yarattığı psikolojik etkileri azaltabilirsek ne mutlu bize. Burada çok güzel etkinliklerimiz var. Tabii sadece pastacılık kursu değil spor, giyim, el sanatları gibi kurslarımız da mevcuttur. Gerçekten çok güzel bir ortamımız var. Böyle bir imkânı sunduğu için Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'a çok teşekkür ederiz" dedi.
Sergide; 2023-2024 yılı Eğitim-Öğretim yılında kursiyerler tarafından hazırlanan tablolardan kıyafetlere, aksesuarlardan yatak örtülerine kadar oldukça geniş bir yelpazede hazırlanan ürünler yer alıyor. 14 TEMMUZ TARİHİNE KADAR AÇIK Kültür ve Sosyal İşler Daire ...
- 30/06/2024Görüşmeye; Edirne Valisi Yunus Sezer, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, Edirne Milletvekilleri Ahmet Baran Yazgan, Ediz Ün, Fatma Aksal ve Kırkpınar Güreşleri Ağası Seyfettin Selim de katıldı. Başkan Akın, gerçekleştirilen görüşmede ...
- 30/06/2024Toplantıya Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir, eşi Nuray Özdemir, CHP Tarım ve Ormancılık Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erhan Adem, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Bursa eski Milletvekili İlhan Demiröz, NİLKOOP Yönetim Kurulu ...
- 30/06/2024Airbus A321 tip uçakla gerçekleştirilen W4 3125 sefer sayılı uçuşla 200 yolcu İzmir'e geldi. Yolcular terminalde çiçeklerle karşılandı. Wizz Air, 20 Ekim 2024'e kadar pazartesi, cuma ve pazar olmak üzere haftada üç gün İzmir-Bükreş arası direkt uçuş gerçekleştirecek. TAV ...
- 30/06/2024