medya@uobenkural.com.tr  ||  0 850 305 08 24 Hakkımızda Künye Bize Ulaşın
IMG-LOGO
  • Altın Orkide Müzik Medya Ödülleri, Ünlüleri Bir Araya Getirdi
  • Yılın Rap Sanatçısı Ödülü İçin Binlerce Başvuru Geldi
  • Şevket Öndaş, Müzik Dünyasında Yılın Parlayan DJ'i Olarak Seçildi
  • Ahmet Erarslan'ın Eşsiz Defilesi Göz Kamaştırıyor
  • Tarkan Aslan'ın Müzikleriyle Hayranlarını Coşturuyor
  • Gala Gecesinde Cem Karaca Rüzgarı Esti
  • Şarkısı Henüz Çıkmadan Trendlerde Yükseldi
  • Sefo, sosyal medyada hakimiyet kurdu
  • Aslı Hünel'den Türkiye'nin Her Köşesine Melodi

Girişimcilik Merkezi İzmir, Yaratıcı Fikirlere Ödüllerini Sundu

Teknoloji - 21/12/2023 105 Gösterim 0 Yorum

Bilişim Teknolojileri temasıyla yapılan programda dereceye giren girişimciler ödüllerini İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in elinden aldı. Tüm projelerin hayata geçmesini dileyen Başkan Soyer, "Bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız" dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin TÜSİAD işbirliği ile İzmir'in girişimcilik dönüşümüne yön vermek için hayata geçirdiği Girişimcilik Merkezi İzmir, sektörlere genç girişimciler kazandırmaya devam ediyor. 2021'de Tarımsal Girişimcilik, 2022'de Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım, bu yıl ise Bilişim Teknolojileri temasıyla yapılan programda kazananlar belli oldu. Hedef Holding ile yürütülen programda, eğitim ve mentorluk sürecini başarıyla tamamlayan 7 ekip, Girişimcilik Merkezi İzmir'de yapılan Demo Day etkinliğinde fikirlerini jüri ile yatırımcılar önünde kamuoyu ile paylaştı.

Soyer: "Verdikleri emekten dolayı kutluyorum"
Programda birinciliği EnzyVerse projesi ile elde eden Beyza Kaynarca ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in elinden aldı. İkincilik Emircan Oğuz'un Debi projesinin oldu. Oğuz'un ödülünü Hedef Holding Genel Müdürü Haluk Lap takdim etti. Programda üçüncülük ödülünü Berkan Bostanoğlu'nun Agromechatronics projesi kazandı. Ödülü EGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Alp Avni Yelkenbiçer verdi. Başkan Tunç Soyer, "Her yarışmanın bir kazananı oluyor. Diğer arkadaşlarımızı da verdikleri emek ve bu yolculuktaki kararlıkları nedeniyle bütün kalbimle kutlamak istiyorum. Diliyorum ki ödül alan arkadaşlarımızın projelerinin hayata geçme imkânı olur. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak bu konuda üzerimize ne düşüyorsa yapmaya hazırız" dedi.

Girişimcilere pek çok destek var
Programa girmeye hak kazanan girişimci ekipler, Girişimcilik Merkezi İzmir tarafından ücretsiz olarak sağlanan hizmetlere erişim imkânına sahip oluyor. Bunlar arasında mentor desteği, birebir danışmanlık, eğitimler ve atölye çalışmaları, girişimcilerin ve projelerin düzenli takibi, Ar-Ge için gerekli donanımların bulunduğu Fabrikasyon Laboratuvarı İzmir'e erişim, program katılımcılarının başarılı iş fikirlerinin kamuoyunda tanıtılması ve girişimcilerin projeleri kapsamında uygun programlara yönlendirme gibi hizmetler yer alıyor.

Geçmiş programlar
Her sene İzmir'in stratejik öncelikleri dikkate alınarak farklı bir temaya yönelik çalışmalar hayata geçirmeyi hedefleyen Girişimcilik Merkezi İzmir'in 2021 yılı teması Tarımsal Girişimcilik olarak belirlendi. 2022 yılı için belirlenen Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım teması ise Ford Otosan ve WRI Türkiye işbirliğiyle "Şehrini Geliştir" ve İnci Holding işbirliğiyle "Akıllı ve Sürdürülebilir Ulaşım#2" olmak üzere iki farklı program olarak yürütüldü.

Bu yılki Bilişim Teknolojileri programı ile de Afet Yönetimi ve Acil Durum, Akıllı Şehirler, FinTech, Yeşil Mutabakata Uyum (Sürdürülebilirlik) alt sektörlerinde yenilikçi iş fikirlerinin hayata geçirilmesi amaçlandı. 18-40 yaş arası herkesin başvurabildiği programla yenilikçilik teşvik edildi ve kentin sorun alanlarına ilişkin çözümlerin üretilmesi hedeflendi. Programda birincilik için 100 bin TL, ikincilik için 75 bin TL, üçüncülük içinse 50 bin TL ödül belirlendi.

Haberler

IMG
Büyükşehir Belediyesi, Fatsa'da Yeni Projeler İçin Şantiye Kurdu

Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Dolunay Mahallesi Özgünkent Sokak-Kutlukent Sokak-Lila Sokak-Mevlüt Karabayrak Sokak'ta Fatsa Belediyesi, OSKİ, YEDAŞ, AKSA, Telekom koordinasyonunda eş zamanlı olarak alt ve üst yapı çalışmaları yürütülüyor. Çalışmaları yerinde ...

- 13/02/2024
IMG
Denizli Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisi, Büyük Açılışa Hazırlanıyor

Denizli'de hayata geçirdiği kırsal kalkınma projeleri ile üreticilere destek olmaya devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, Denizli Ticaret Borsası (DTB) işbirliğiyle kente kazandıracakları 25 bin ton kapasiteli Denizli Merkez Lisanslı Depoculuk Tesisi'nde sona geldi. Denizli ...

- 13/02/2024
IMG
Soyer, Avrupa'daki Yerel Yönetim Temsilcilerine Çağrıda Bulundu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı ve Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, Bölgeler Meclisi Başkanı Tunç Soyer, Avrupa Konseyi'nin Paris Ofisi'nde yapılan Avrupa Konseyi Kongresi ile Avrupa Birliği Bölgeler Komitesi Üst Düzey Grup Toplantısı'na ...

- 13/02/2024
IMG
Mersin'de Jandarması Uyuşturucu Madde Operasyonu düzenledi

Mersin İl Jandarma Komutanlığı, Erdemli ve Mut ilçelerinde uyuşturucu satıcılarına yönelik başlattığı araştırmalar sonucunda (4) şahsın uyuşturucu madde ticareti yaptığını tespit etti. Tespit edilen şüphelileri takibe alan Jandarma, düzenlediği operasyon ile şüpheli ...

- 13/02/2024
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10